Categories
Uncategorized

Saša Popović je poslušao ovu poznati pevačicu i ostao bez svega: Živeo kao sirotinja u 17 kvadrata

Zbog nje sam čak prodao i stan u Novom Sadu i dva skupa auta

Saša Popović pre godinu dana je otkrio da je svu ušteđevinu 1993. godine ostavio u Dafiment banci, a posle bankrota četiri godine je živeo kao podstanar u garsonjeri od 17 kvadrata. On je, kako je ispričao, uložio kod Dafine oko 300.000 maraka, s mesečnom kamatom od čak 17 odsto, pa je tako svakog meseca dizao čak 25.000 maraka. Uživao je 9 meseci, a onda, kad se sve urušilo kao kula od karata, Saša Popović je otišao da živi u garsonjeri i to kao podstanar. Sve to se desilo jer nije poslušao jedan Brenin savet u pravom trenutku, ipak, kasnije se i izvukao zahvaljujući njoj.

Zbog nje sam čak prodao i stan u Novom Sadu i dva skupa auta

Imao sam neviđeni peh s Dafinom, a imao sam sve u svojim rukama. Prošlo je devet meseci, kamata je bila 17 posto mesečno, a svaki mesec sam dizao 25.000 maraka kamatu. I ja raširim onih 25 “bradonja”, sede pokojni Raka, Brena, ja uđem: “Šta je bilo, ajde na pevanje, ja sam moje otpevao. Vidi, ovaj mesec.” I tako sam se šepurio s onim kamatama – ispričao je Popović i dodao:

– Kad se raspao Slatki greh, imao sam dovoljno para da ne radim i živim kao car. Otišao sam kod Dafine čim sam shvatio da ću sve potrošiti. Kad me je videla, rekla mi je: “Sale, dušo moja, tebi će mama Dafina dati kamatu od 17 odsto.” Zbog nje sam čak prodao i stan u Novom Sadu i dva skupa auta.

– Sve sam stavio kod nje u banku i sledećeg dana zaradio sam 20.000 maraka, svima sam se hvalio s tim novcem… Da se nešto kuva u tad najpoznatijoj banci u regionu dojavila mu je Lepa Brena.

– Rekla mi je: “Sale, molim te, vadi pare odatle, sve će da propadne.” Otišao sam te 1993. u banku, rekli su mi da imam 405.000 maraka. Uzeo sam punu kesu novca! Ali Dafina mi je onda rekla da ostavim novac još tri meseca i da će mi onda isplatiti čak 700.000 maraka. Dao sam joj te pare i otišao kod Brene, koja me je izvređala jer nisam uzeo novac.

Život Saše Popovića promenili su Brena i Boba

– Posle samo nedelju dana Dafina je pukla! Nisam nikoga mogao da dobijem na telefon – ispričao je Popović.

– Četiri godine živeo sam kao sirotinja. Jedino skupo što sam imao bila je garderoba. Imao sam 60 pari patika, mnogo odela, živeo sam u garsonjeri od 17 kvadrata, na 12. spratu na Novom Beogradu. – Svi su znali da imam skupu odeću, zato su me i opljačkali! Sećam se tog dana, ušao sam u stan, a tamo nije bilo ničega! Sve su mi odneli, ostavili su mi samo pidžamu – dodao je. Tek posle deset godina uspeo je da povrati oko 12.000 evra.

Brena je tada rešila da pomogne Popoviću tako što su mu ona i Boba pozajmili pare da kupi kuću u kojoj sada živi. On im je ubrzo vratio taj novac a njihovo dobročinstvo nikada nije zaboravio.

Danas bi to bili milioni evra

O kolikim parama se radilo govori i podatak da je 1993. prosečna plata iznosila 25 maraka! Mada se prava vrednost novca koji je Popović izgubio ne može izračunati prostim poređenjem i množenjem, taj iznos bi danas bio višestruko veći i merio bi se milionima evra.

Prevarila 150.000 štediša, ostala dužna 450 miliona maraka

Dafiment banka je osnovana 1991. bez dinara osnivačkog uloga, a prema optužnici, koja je kasnije podignuta protiv Dafine, tereti se da je od 1991. do 1997. zloupotrebom službenog položaja pribavila sebi i drugima korist u iznosu od 19,7 miliona nemačkih maraka, milion dolara, 3,5 miliona švajcarskih franaka, 10,9 miliona austrijskih šilinga i 199,4 miliona italijanskih lira.

Sumnja se da je Milanovićeva prevarila oko 150.000 štediša i da im je ostala dužna oko 450 miliona nemačkih maraka. Dafina Milanović je bila u bekstvu dugo, a uhapšena je 2002. u Nemačkoj. Završila je na sudu, ali nikad nije bila optužena jer je preminula 2008.

Categories
Uncategorized

TRAGEDIJA: Automobilom uleteo na teren i ubio dete (10)

Mlada fudbalerka Popi Etkinson (10) izgubila je život kada je 40-godišnji muškarac svojim automobilom “BMW i4” probio zaštitnu ogradu, uleteo na teren i udario nesrećnu devojčicu.

Popi je zadobila smrtonosne povrede, dok je još jedna devojčica lakše povređena u ovoj stravičnoj nesreći.

Policija je odmah lišila slobode 40-godišnjeg vozača. Istraga je u toku, a uzroci nesreće još uvek nisu poznati.

-Upravo kad smo izašli na teren, automobil je probio barijere na vrhu i potom sleteo na teren. Nemam pojma kako je vozilo dospelo tu. Bila je čista panika. Nije bilo uopšte prijatno. Deca su očigledno bila uplašena, ali treneri su se nosili sa situacijom stvarno, stvarno dobro. Sinoć je bilo mnogo porodica ovde koje su se okupile kako bi pružile podršku majci i ocu i prijateljima nesrećne devojčice – otkrio je očevidac.

Fudbalski klub Grasruts u kom je devojčica ternirala odmah je otkazao sve treninge i utakmice, a sve utakmice mlađih selekcija u Engleskoj danas su počele minutom ćutanja, kako bi se odala počast tragično preminuloj Popi Etkinson.

Categories
Uncategorized

Rekla je Suzani Jovanović da napusti emisiju zbog onog što je rekla o Saši Popoviću – istina o njihovoj ljubavi

Bili su jedan od najskladnijih parova na našoj estradi.

Voditeljka “Pinka” Sanja Marinković svojevremeno je bila toliko iznenađena izjavom Suzane Jovanović o suprugu Saši Popoviću, da ju je u šali zamolila da napusti emisiju.

Naime, Sanja Marinković je ugostila brojne javne ličnosti, a među njima se tada našla i supruga Saše Popović, Suzana Jovanović.

 Suzana je u jednom trenutku progovorila o braku sa Sašom.

– Svog supruga sada volim više nego na početku – rekla je ona, a Sanja se odmah umešala:

– Možeš li da napustiš emisiju? – rekla joj je Sanja u šali, odmahujući rukom ka izlazu.Saša Jovanović i Saša Popović / Izvor: ATA Images/M. M.

Važili su za najskladniji par

Inače, Suzana Jovanović i Saša Popović važili su za jedan od najskladnijih parova na javnoj sceni, a mnoge je oduvek zanimalo zašto nije nosila njegovo prezime.

Venčali su se 1998. godine. Kuma na svadbi bila je Lepa Brena, sa kojom je kasnije Saša osnovao Grand produkciju, a momenat kada su mladenci sa kumovima golim rukama kidali sa vola pečenje i jeli ostao je da se pamti zauvek.

Categories
Uncategorized

ZAŠTO JE SAŠA POPOVIĆ BIO NEPREPOZNATLJIV PRED SMRT? Ovo mu je uradilo opako oboljenje, a dobijao je lek koji se prepisuje samo u posebnim slučajevima – njegovi efekti su snažni!

Bivši direktor Granda umro je od posledica raka u bolnici u Parizu 1. marta, a u međuvremenu je otkriveno koje je medikamente dobijao u bolnici u poslednjim danima.

Bivši direktor Granda, Saša Popović (70), preminuo je u bolnici u Parizu 1. marta od raka. Njegova porodica, prijatelji i kolege i dalje su u šoku i ne mogu da veruju da ga više nema. Niko nije ni slutio da će ga rak odneti toliko brzo i da će umreti za manje od godinu dana od postavljanja dijagnoze.

Međutim, ova podmukla bolest najčešće ne daje nikakve simptome sve dok ne dođe u poodmaklu fazu, zbog čega se većina kancera teško dijagnostikuje i još teže leči. Da Popović prošlog maja nije pao i povredio nogu na stepenicama svoje kuće, verovatno ne bi ni otkrio da boluje od kancera do termalne faze. On je nakon povrede noge sa štakama dolazio na snimanje Granda i tada niko, pa ni on sam, nije imao pojma šta se dešava unutar njegovog organizma.

Kako je tada rekla njegova supruga Suzana Jovanović, uprkos prelomu noge i gipsu, Saša nije dozvolio da se otkaže snimanje tog dana, već se sa štakama pojavio u studiju i još jednom dokazao da je surovi profesionalac, što je od njega i očekivala.

– Skoro je bio bolestan i vodio je Zvezde Granda. Nijednom nije bio odsutan, uvek dođe i odradi posao, on je surovi profesionalac. On će da dopuzi do one scene, da sedne u stolicu, ali će doći da uradi emisiju – rekla je tada Suzana ne sluteći koliko joj je suprug u stvari bolestan. 

Saša Popović ispred svoje kuće u oktobru prošle godine – vidno je mršaviji 

Popoviću je kancer otkriven kad su lekari shvatili da kost na nozi ne zarasta u predviđenom roku, uradili su analize, a nakon skenera više nije bilo sumnje. Da je teško bolestan znao je vrlo uzak krug ljudi i njegova porodica, jer nije želeo ničije sažaljenje. 

Ipak, moglo se naslutiti da stanje nije dobro. Njegovi bliski prijatelji bi tu i tamo rekli po nešto, ali su tvrdili da će sve biti u redu. Kada se, po prvi put u životu, Popović nije pojavio 16. septembra na snimanju 18. sezone Zvezda Granda, bilo je jasno da je u pitanju nešto veoma ozbiljno. 

– Saletovo zdravstveno stanje je takvo da se neće pojaviti, ali ga očekujemo da će vrlo brzo da izađe, odradio sve, spakovao sve emisije, očekujem da se vrlo brzo pojavi – rekao je tada Đorđe David.

Popović se daleko od očiju javnosti borio sa rakom, a svedoci njegove borbe bili su samo članovi njegove porodice. U oktobru prošle godine, nakon što se vratio s terapije u bolnici u Parizu, fotograf portala Republike slikao ga je ispred njegove kuće na Bežanijskoj Kosi. Popović je bio gotovo neprepoznatljiv, vidno mršav sa kačketom na glavi, koje ranije nikada nije nosio…

Nagli gubitak težine jedan je od uobičajenih simptoma raka, bez obzira na to koji je u pitanju, a posebno kad je napadnut želudac i digestivni trakt jer se hrana teže unosi i teško vari. Ostali simptomi koji se javljaju su:

  • slab apetit
  • bol u stomaku
  • nejasna nelagodnost u stomaku, obično iznad pupka
  • osećaj sitosti nakon malog obroka
  • gorušica ili loše varenje
  • mučnina
  • povraćanje, sa ili bez krvi
  • otok ili nakupljanje tečnosti u abdomenu
  • krv u stolici

Sve ovo utiče na ishranu i dovodi do naglog gubljenja kilograma. Ne treba zaboraviti ni tešku psihološku stranu ove podmukle bolesti, jer većina pacijenata, posebno kad se rak otkrije u poodmakloj fazi bolesti postaje svesna svoje smrtnosti i, koliko god da se bore protiv bolesti, ta činjenica im stalno “visi” nad glavom. Zbog toga može doći do promena u ponašanju samog pacijenta koji loše ili nikako ne spava i postaje vidno nervozan, što se dodatno odražava na njegov organizam.

U uznapredovalim fazama bolesti, posebno kad rak metastazira na kosti, što je jedo od najbolniji stanja s kojima se sreće ljudsko telo, lekari na razne načine pokušavaju da ublaže izuzetno jake bolove. Kako objašnjavaju, ovo stanje se naziva hronični kancerski bol. Obično je konstantan, a često ga karakterišu i nagle pojave “proboja“ ili pojačanja bola.

Popović u oktobru prošle godine nakon što se vratio sa terapije u bolnici u Parizu

Terapiju protiv bolova prepisuje lekar na osnovu skale bola pacijenta (od 0 do10). Okosnica lečenja kancerskog bola su jaki opioidi, lekovi koji su pacijentima dostupni u različitim oblicima, i to u vidu tableta, kapsula, flastera, sirupa, kapi. Pri njihovoj primeni količina leka se prilagođava jačini bola pacijenta i ne postoji gornja granica doze.

Popovićeva supruga Suzana je na njegovoj komemoraciji rekla da je Saša u poslednjim danima života dobijao morfijum kako bi mu se ublažili bolovi. Terapija je individualna, prilagođava se svakom pacijentu u zavisnosti od vrste maligniteta, pridruženih bolesti, godina starosti, funkcije jetre ili bubrega… Inače, morfijum može da ublaži i najjače bolove kao što su bolovi kod infarkta miokarda, u terminalnim fazama raka, kod prostrelih rana, opekotina i drugih trauma.

Glavna terapijska indikacija za primenu morfijuma je bol. Koristi se samo kod najjačih bolova, kada upotreba drugih analgetika nije dovoljno efikansa (za ublažavanje teških postoperativnih bolova, kod akutnog infarkta miokarda, opekotina, teških fraktura i terminalnih stadijuma kancera). Iako mehanizam delovanja morfijuma nije potpuno objašnjen, smatra se da smanjuje osećaj otežanog disanja, anksioznost i opterećenost srca.

Categories
Uncategorized

Ovako je reagovao Milan Stanković kad je čuo da je Saša umro! Nije došao na sahranu, a sad otkriveno ovo

Milan je za smrt prvog čoveka Granda saznao u manastru Hilandar gde već neko vreme boravi.

Veliki broj estradnih zvezda ispratio je Sašu Popovića na večni počinak, ali među njima nije bio nekadašnji takmičar iz Granda, Milan Stanković.

Milan je za smrt prvog čoveka Granda saznao u manastru Hilandar gde već neko vreme boravi.

ako je Stanković svojevremeno prekinuo ugovor i saradnju s “Grandom”, Saša je tvrdio da nisu ni u kakvoj svađi.

Saša Popović
foto: Kurir

– Milana je tužna vest dočekala u manastiru Hilandar, gde je nedavno otišao kako bi u tišini i molitvi proveo početak vaskršnjeg posta. On nije želeo da se javno oglašava poput svojih kolega, a na sahranu nije mogao da dođe jer nije ni bio u Srbiji. A i da je bio, ni tad verovatno ne bi otišao, jer je poznato da on medije zaobilazi u širokom luku već godinama. Njega je vest o Sašinoj smrti jako rastužila, a u jednom momentu je i zaplakao. Milan je odmah počeo da se moli za pokoj Sašine duše, a njegovo ime je upisao u pomjanik da ga bratstvo manastira čita i pominje na liturgijama i pomenima u manastiru – priča sagovornik iz manastira za Kurir, pa nastavlja:

– Pokojni Saša i Milan imaju dugu istoriju. On to nikad nije zaboravio i zbog toga će mu biti večito zahvalan, šta god pričali o njihovom odnosu tokom godina. Milan je sve sa svoje strane kao pravi hrišćanin oprostio i sve vreme tokom Sašine bolesti se molio za njegovo zdravlje. Njemu je jasno kroz šta su Suzana i porodica prolazili tokom Sašine bolesti jer je i on sam prolazio kroz sličnu situaciju sa svojom majkom. Razume ih i sada, ali kako već duže vreme sve gleda duhovnim očima, tako i sad smatra da je najbolje moliti se Bogu za pokoj Sašine duše, da mu je to najpotrebnije. Zato nije razmišljao ni o kakvom javnom oglašavanju, a mnogi su ga osudili ne znajući pozadinu priče – zaključuje naš sagovornik sa Svete Gore.

Podsetimo, pokojni Saša nikad nije štedeo lepe reči za Stankovića.

– Milan je jedna izuzetno inteligentna i pametna osoba. Shvatao je posao. Imao je jak zalet, preko noći mu je dunulo da napusti “Grand”. On je trebalo da bude velika zvezda i da napravi veliki koncert. Naravno da bih mu se javio kad bi me pozvao telefonom. Meni je žao što je Milan 2010. godine napustio “Grand”, odnosno raskinuli smo ugovor s njim. Žao mi je i što je morao da plati tu neku odštetu, iako je pre toga dobio kompletan album od nas, spremali smo mu i drugi album – ispričao je svojevremeno Saša u “Sceniranju” na Kurir televiziji.

Categories
Uncategorized

TUGA U PORODICI KARIĆ: Preminula poznata pevačica

Prošle godine otkrila je da boluje od neizlečive bolesti.

Preminula je Hafa Karić, jedna od najomiljenijih dama čuvene dinastije Karić.

 Naime, kako je poznato Hafa je prošle godine otkrila da se bori sa opakom bolesti, a njena porodica je sve vreme bila uz nju i pružala joj podršku u bitki koju je vodila.

Iako su mnogi verovarli da će ona iz te bitke izaći kao pobednik, pevačica nije imala snage da se izbori sa opakom bolesti sa kojom je vodila bitku godina.

Categories
Uncategorized

MATORA HITNO NAPUSTILA RIJALITI ZBOG TUŽNIH VESTI: Evo kako je protekao POSLEDNJI SUSRET sa ocem!

Suza, suzu stiže. Ne može da dođe sebi nakon susreta sa porodicom.

Majka bivše učesnice “Elite 7”, Jovane Tomić Matore, je preminula u 69. godini, a danas se na groblju Orlovača održava četrdestodnevni pomen.

Aktuelan učesnica Elite, Jovana Tomića Matora, danas je napustila Elitu kako bi otišla na pomen svoje majke. Nju su tamo dočekala najbliža porodica i prijatelji.

Kada se vratila u “Elitu” nije mogla da zaustavi suze. Prva joj je prišla Dragana Stojančević, sa kojom je Matora zadnjih nedelja veoma bliska, i pružila joj podršku. Matora i Dragana / Izvor: Youtube printscreen/Zadruga

– Mnogo mi je teško… Rekla mi je vlasnica doma da kad plačem sedi na terasi sam i smrzava se, neće da gleda. Vidiš šta je otac kad ti daje snagu iako mu je teško – rekla je Matora.

Više detalja u videu:

Categories
Uncategorized

SAŠA MATIĆ PROGOVORIO O NAVODNOJ LJUBAVNICI I RAZVODU Supruga Anđelija donela važnu odluku i stavila tačku

evač Saša Matić sinoć je još jednom pokazao da zasluženo nosi epitet kralja dvorana, kada je u prepunoj Beogradskoj areni priredio koncert pun osećanja posvećen svim ženama povodom Dana žena.

Saša se danas oglasio rečima zahvalnosti na svom Instagram nalogu, ne skrivajući emocije zbog sjajne atmosfere sa sinoćnjeg koncerta.

– Moj Beograde, grade moj. Ni nakon toliko godina i naših susreta ne umem do kraja izabrati reči zahvalnosti. I nakon toliko godina tako lako umete ostaviti me bez teksta – poručio je Saša i naglasio:

– Na svu sreću mi smo se uvek razumeli i bez njih. Kroz pesmu… kroz osećaj… kroz sve što smo uspeli podeliti zajedno. Hvala vam! Hvala za prepunu Arenu i što smo od prve do poslednje pesme istom jačinom pevali i osećali – rekao je Saša Matić.

Priče o ljubavnici ne mogu im ništa

Pored toga što mu na poslovnom polju cvetaju ruže, Saša je srećan i zadovoljan i na privatnom planu, gde supruga Anđelija sa kojom je dve decenije u skladnom braku uspeva da mu bude najveća podrška..

Međutim, pre nešto više od  dve godine u medijima su se pojavile priče da je popularni pevač neveran supruzi Anđeliji.

Pisalo se da je Saša u vezi sa Draganom Rakčević, bivšom suprugom Mirka Gavrića, te da će se zbog nje razvesti. No, Sale je ubrzo demantovao te navode.

– Naravno da nije istina da se razvodim. Uživam u braku sa svojom suprugom. Iznenađen sam što se pišu neproverene i netačne vesti. Dragana je moja koleginica – izjavio je tada Saša samouvereno.

Supruga Saše Matića je žena iz senke, moglo bi se reći, jer se vrlo retko pojavljuje u javnosti, ali je jedna od najbitnijih osoba u pevačevom životu.

Ona mu je najveća podrška kada je karijera u pitanju, a i preuzela je na sebe sve obaveze oko ćerki, a one su zahvaljujući njoj izrasle u prelepe devojke, kojima se Matići izuzetno ponose.

A, da je priče o Sašinim navodnim avanturama uopšte ne dotiču dokaz je to što je donela odluku davnih dana da se ne oglašava, izbegava medije i ne komentariše čaršijske priče i spekulacije.

Categories
Uncategorized

“Bili smo zajedno kod Baba Vange, preda mnom mu je rekla…” Prva izjava Brene o Sašinoj smrti: “I bolestan je…”

Jugoslovenska zvezda, Lepa Brena, 8. marta održala je koncert u Ljubljani u Areni Stožice.

Za Dan žena publici je spremila spektakularnu noć, sve obojeno emocijama i njenim najvećim hitovima još iz perioda “Slatkog greha”.

Ovo veče bilo je posebno dirljivo za pevačicu jer je nedavno izgubila najbližeg prijatelja i saradnika, Sašu Popović, koji je preminuo 1. marta, a sahranjen 6. marta na Novom Bežanijskom groblju.

Brenini počeci vezuju se upravo za Popovića, pa je ove večeri njemu posvetila poseban trenutak, ali i ceo koncert.

Pred punom Arenom održala je govor, a potom mu posvetila pesmu “Boliš i ne prolaziš”.

Po završetku koncerta, Brena je dala prvu izjavu o gubitku svog najboljeg drugara. Sumirala je utiske ove emotivne večeri koju posvećuje njemu.

– Bilo je toliko teško krenuti da pevam uopšte, zato što smo ispratili jednog, meni posebno važnog čoveka sa kojim sam počela da radim još osamdesetih, tj. ‘81 godine, Sašu Popovića. Mi smo ljudi profesionalci, a kada duša je bolna, moram da priznam, jako je teško da se peva. Ovaj koncert nije mogao da se otkaže jer smo ga već otkazali u decembru. O organizaciji ne bih sada da pričam, koliko je to velika organizacija i koliko je bila velika priprema uopšte za turneju “Imam pesmu da vam pevam”- objasnila je Brena, pa dodala:

– Nikada nisam verovala da će nas Saša zaista tako brzo napustiti, uvek sam verovala da će on živeti 86 godina jer smo zajedno bili kod najveće balkanske proročice Vange koja je preda mnom rekla da će on da živi tako dugo. Njegova kreativnost, njegova energija… To prijateljstvo koje je bilo i privatno i profesionalno… Njegov odlazak se desio iznenada, prosto nas je toliko šokirao da čovek od tuge i bola zanemi. Čovek u takvim trenucima ne može da peva. Meni je večeras publika zaista pomogla da pevam i da ovo veče i ovaj koncert, kao i drugu pesmu “Boliš i ne prolaziš” zaista posvetim njemu.

Kako kaže, bol i tuga za Sašom nikad neće proći, nedostajaće joj do kraja života.

– Večeras je bio jedan od najemotivnijih koncerata koje je pamtim u svojoj karijeri, gde vam se svakog trenutka meša vaš profesionalizam i nekakav bol u duši koji je veoma specifičan i novi, jer kada izgubite jednog takvog dobrog druga, to je nešto što ne može da se zaleči ni za 1,2,3,5 godina. Taj bol u duši ostaće trajan, ali s obzirom na to kakav je on bio profesionalac, i bolestan je uvek radio… Mi smo kao “Slatki greh” radili mnogo koncerata bolesni, pod temperaturom, polomljeni, slomljeni, nikada publika to nije mogla da vidi. I verujem da smo mu večeras poslali jednu poruku da ga volimo, da nam nedostaje i da će mi nedostajati do kraja života – istakle je Brena i dodala još:

– Veoma težak početak koncerta gde su mi se mešale emocije i gde sam mislila da već od prve pesme neću moći da pevam, međutim, zaista mi je publika pomogla da sam večeras svima neizmerno zahvalna, jer bol u duši zbog njegovog ranog odlaska, što nas je napustio, je prosto večan i trajan. Ja se iskreno nadam da će ovu prazninu koju smo dobili njegovim odlaskom, svi mi koji ga volimo, cenimo i poštujemo, da će tu prazninu vremenom zameniti neke lepe stvari koje je on učinio i koje je radio. Da će tu prazninu zameniti neke lepe stvari koje je on celog svog života činio. Ne znam šta da kažem više. Kada čovek izgubi roditelje i kada počne da gubi prijatelje, to su neki gubici sa kojima moramo da naviknemo da živimo i da život nastavimo dalje sa nekim lepim sećanjima na sve one koji više nisu sa nama – rekla je Lepa Brena.

(Telegraf.rs)

Categories
Uncategorized

“Kroz borbu i patnju sam prošla…” Majka (32) se sa ćerkom (2) bacila pod voz: Iza nje ostalo još dvoje dece, pronađena oproštajna poruka

Policija dovršava istragu zbog teškog ubistva i samoubistva koji su se noćas dogodili nedaleko od Zapolja, kada su stradale 32-godišnjakinja i njena dvogodišnja ćerka.

Za slučaj se javnost zainteresovala jer je otkriveno da je 32-godišnjakinja na društvenoj mreži ostavila potresnu oproštajnu poruku. U njoj je opisala kako je u porodici bila izložena vređanju.

– Kroz borbu i patnju sam prošla i odlučila ispravno, zbog upiranja prstom u mene, vređanja i ružnih reči za mene i decu, uz sve suze prolivene, uz svu bol i tugu odlučila sam ovo – napisala je 32-godišnjakinja.

Šta su radili socijalni radnici?

Iz Hrvatskog zavoda za socijalni rad za Index su potvrdili da je ova žena bila u njihovim evidencijama.

– Pružene su joj usluge iz sistema socijalne zaštite. Njenoj porodici će biti pružna sva potrebna stručna pomoć i podrška iz nadležnosti Zavoda. Budući da u konkretnom slučaju traju istrage koje sprovodi policija, nismo u mogućnosti dalje da komentarišemo – kratko su poručili.

Prijave zbog problema u porodici

U decembru 2024. zatražena intervencija lokalne policije, odnosno da je prijavljeno nasilje u porodici nad 32-godišnjakinjom i njenom ćerkom. No, na terenu je utvrđeno da nema elemenata ni krivičnog dela ni prekršaja, već da se radilo o nesuglasicama oko prava na viđanje deteta. Zato je o svemu obavešten Zavod za socijalni rad.

Naime, suprug 32-godišnjakinje je, prema dostupnim podacima, otišao iz njihovog doma, a onda je došlo do problema s viđanjem dece.

Iza ove žene ostalo je još dvoje dece, koju je imala s dvojicom različitih partnera, dok je s trećim dobila devojčicu koju je noćas ubila oduzevši istovremeno i sebi život skokom pod voz.