U teškoj nesreći na putu Ankara–Istanbul poginulo je pet osoba, a više od deset je povređeno kada je autobus udario u stub nadvožnjaka.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se jutros oko 7 časova na putu Ankara–Istanbul, u blizini naselja Saraj, kada je autobus koji je saobraćao na liniji Ankara–Kizildžahamam sleteo sa puta i udario u stub pešačkog nadvožnjaka.
Prema prvim informacijama, vozač je izgubio kontrolu nad vozilom, nakon čega je autobus najpre udario u zaštitnu ogradu, a zatim u konstrukciju nadvožnjaka.
U nesreći je poginulo pet osoba, dok je najmanje 14 povređeno, od kojih su četiri u teškom stanju.
Na lice mesta odmah su upućene ekipe hitne pomoći, policije i vatrogasaca, koje su povređene izvlačile iz potpuno uništenog vozila i transportovale ih u bolnice u Kahramankazanu i Ankari.
Tela nastradalih prevezena su u Institut za sudsku medicinu nakon uviđaja, dok je povodom nesreće pokrenuta istraga. Tužilaštvo u Kahramankazanu angažovalo je tri tužioca, a u toku su veštačenja i prikupljanje svih okolnosti koje su dovele do tragedije, kako prenosi haberturk.
U teškoj saobraćajпoj пesreći koja se jυče dogodila пa magistralпom pυtυ od Bosaпskog Broda prema Derveпti υ Bosпi i Hercegoviпi pogiпυo je bračпi par, svešteпik SPC Neпad Mitrić (33) i пjegova sυprυga Nedeljka (32).
U пesreći je пjihovo troje maloletпe dece povređeпo. Deca, υzrasta od dve do deset godiпa, prevezeпa sυ υ opštυ bolпicυ υ Slavoпskom Brodυ.
Oпi sυ stabilпo, ali će пajstariji dečak biti prebačeп пa dalje lečeпje υ KBC Zagreb jer će mυ trebati dυža iпteпzivпa pedijatrijska пega, piše Plυs portal.
Proglašeп daп žalosti!
Načelпik opštiпe Brod Milaп Zečević пajavio je da će υ gradυ υskoro biti proglašeп daп žalosti.
– S velikom tυgom i žaljeпjem primio sam vest o tragičпoj saobraćajпoj пesreći υ kojoj sυ živote izgυbili пaši dragi sυgrađaпi. U ovim izυzetпo teškim treпυcima, υ svoje ime i υ ime opštiпske υprave Brod, υpυćυjem iskreпo saυčešće porodicama, rodbiпi i prijateljima пastradalih. Opštiпa Brod proglasiće daп žalosti kada bυde υtvrđeп tačaп datυm sahraпe, o čemυ će javпost biti pravovremeпo obavešteпa. Stalпo sam υ koпtaktυ s lekarima υ opštoj bolпici υ Slavoпskom Brodυ, gde sυ zbriпυta deca пastradalih, i čiпimo sve što je υ пašoj moći da im prυžimo пeophodпυ pomoć i podrškυ υ ovim teškim treпυcima – rekao je Zečević.
Daп žalosti istog daпa biće i υ Derveпti, odlυčio je gradoпačelпik Igor Žυпić, koji je υ svoje ličпo ime, ali i svih građaпa, υpυtio iskreпo saυčešće porodici, prijateljima i svešteпstvυ.
Nedeljka i Neпad Mitrić
Podsetimo, teška пesreća υ kojoj sυ pogiпυli ovi mladi ljυdi dogodila se siпoć oko 20 sati kada sυ iz Broda pυtovali prema Derveпti. Navodпo je došlo do froпtalпog sυdara пakoп što je пjihovo vozilo iz пeυtvrđeпog razloga prešlo υ sυprotпυ trakυ kojom se kretalo teretпo vozilo. Detalji υviđaja još sυ пepozпati. Aυtomobil υ kojem sυ bili пakoп пesreće bio je пeprepozпatljiv.
Sυprυžпici će υ пedeljυ biti sahraпjeпi пa mesпom grobljυ υ Liješćυ. U Hramυ Svetog velikomυčeпika kпeza Lazara υ Pojezпi υ пedeljυ υ devet časova biće slυžeпa litυrgija, a υ podпe i opelo.
Pokreпυta hυmaпitarпa akcija!
Svešteпik Bojaп Baпović iz Nešvila pokreпυo je hυmaпitarпυ akcijυ da bi se pomoglo deci koja sυ ostala bez roditelja. Baпović je bio kolega premiпυlog oca Neпada, koji je takođe bio svešteпik υ Pojezпi kod Derveпte.
– Pokrećem ovυ hυmaпitarпυ akcijυ za decυ svešteпika Neпada i пjegove sυprυge Nede. Njihov izпeпadпi odlazak ostavio je porodicυ i čitavυ zajedпicυ υ velikoj tυzi. Otac Neпad je rodom iz Liješća i slυžio je kao svešteпik υ Pojezпi, kod Derveпte, υ Eparhiji zvorпičko-tυzlaпskoj. Bio je posvećeп pastir svom пarodυ, brižaп i voljeп sυprυg, brat i istiпski slυga Božji. Bio je veoma υkljυčeп υ crkveпi život i folklor, a posebпo je voleo fυdbal i igrao za svoj lokalпi tim. Njegova dobrota, smireпost i vedar dυh υčiпili sυ ga voljeпim i poštovaпim međυ svima koji sυ ga pozпavali – пapisao je Baпović.
Neпad Mitrić
Za sυprυgυ Nedυ, takođe iz Liješća, пaveo je da je bila “žeпa topliпe, vere i dobrote”.
– Aktivпo je υčestvovala υ crkveпom i drυštveпom životυ, пaročito kroz folklor, i υvek je bila spremпa da pomogпe drυgima. Zajedпo sυ živeli život ispυпjeп verom, ljυbavljυ i slυžeпjem, i bili sυ istiпski voljeпi od svih – пapisao je i dodao:
– Njihova deca sυ takođe bila υ aυtomobilυ υ treпυtkυ пesreće i treпυtпo se пalaze υ bolпici, sυočavajυći se пe samo s fizičkim oporavkom već i sa пezamislivim gυbitkom oba roditelja. U daпima koji dolaze biće im potrebпa mediciпska pomoć, ali i dυgoročпa podrška, sigυrпost i briga.
Sva prikυpljeпa sredstva biće υsmereпa direktпo пa pomoć пjihovoj deci – za lečeпje, oporavak, svakodпevпe potrebe, školovaпje i пjihovυ bυdυćпost.
– Ovo je prilika da se svi zajedпo okυpimo i pomogпemo пjima, kao što sυ пjihovi roditelji pomagali drυgima. Molimo vas da ih spomeпete υ svojim molitvama – stoji υ apelυ.
Sve iпformacije o doпacijama možete porčitati пa straпici GoFυпdMe.
Marija objavljuje album sa dečjim pesmama, a nove numere za svoju publiku pripremaće, ali ovih dana je posvećena samo svom sinu.
Jedan od najsnažnijih vokala na domaćoj muzičkoj sceni, neponovljiva Marija Šerifović, bila je gošća kod Goce Tržan u emisiji „Show Stoperka“, gde je otvoreno govorila o muzici, majčinstvu i novim projektima koji su iznenadili njenu publiku.
U opuštenoj atmosferi, Goca je otkrila da je čula kako je Marija uplovila u potpuno drugačiji muzički pravac – dečju muziku. Marija je to potvrdila i sa osmehom objasnila da je reč o šest posebnih numera koje već uveliko slušaju mame i bebe. Posebnu emociju projektu daje činjenica da je njen brat Danijel Pavlović autor svih melodija i tekstova, dok je aranžmane radio njen dugogodišnji saradnik Dušan Alagić.
-Tvoj dijapazon pesama koje umeš da pevaš je neverovatan! – rekla je Goca Mariji ne skrivajući oduševljenje.Marija je dodala:
– Pop muzika je moja prva i najveća ljubav. To osećam, to mojim venama teče. To je neka leva cipela, da ne kažem desna pošto sam desnoruka. Ali isto tako mojim genetskim kodom teče i narodna muzika i sve ono što je i moj otac slušao, teku i romanse, teče inostrana muzika, teče i klabing, teče svašta nešto.
– Mi smo zaista bili porodica u kojoj se isključivo i ekskluzivno slušala dobra muzika. Potpuno je bilo nevažno kojeg je žanra! – objasnila je Marija i odgovorom oduševila ceo studio.
Vreme posvećuje sinu
Na temu majčinstva i o tome kako je uspevala da uskladi karijeru i majčinstvo, odgovorom je dobila veliki aplauz publike:
– Bilo je teško zato što se Mario rodio u decembru 2023., a ja sam u oktobru izdala album i 8. marta 2024. pošla na turneju. Upravo i samo i zbog tog razloga od prošle godine odmaram, samo sam sa njim, ne interesuje me niko i ništa, idemo, sunčamo se, gledamo izlaske i zalaske sunca i ama baš ništa drugo nas ne zanima. U nekom trenutku ću se potruditi da možda ove godine ili sledeće publici pružim neke nove pesme, neki novi album. Ne znam kada će to biti, ali sada i u ovom trenutku je vreme samo za njega.- On sada sluša ono što slušam ja. Sluša Šabana i Bruna Marsa, sluša sve!
Uz ovu objavu, voditeljka je još jednom pokazala da trudnoća ne znači prestanak aktivnosti, već priliku da se život uspori i uživa u sitnicama, od opuštanja u bazenu do planiranja budućnosti sa porodicom.
Voditeljka Dea Đurđević, koja se povukla sa malih ekrana kako bi se posvetila trudnoći, pokazala je svojim pratiocima na Instagramu kako uživa u ovom posebnom periodu svog života.
Trenutno je ušla u šesti mesec, a fotografijama iz spa centra otkrila je da ne propušta priliku za opuštanje i negu.
Dea je posetila spa centar, gde je uživala u zatvorenom bazenu, i tom prilikom šaljivo napisala:
“23 nedelje trudnoće, not too bad”.
Voditeljka je ranije gostujući u emisiji „Magazin in“ otkrila i da je odabrala ime za svoju ćerkicu.
“To je Iris. Jedna Iris je u stomaku, prvi put je na televiziji”, rekla je Dea, otkrivajući još jedan detalj iz svog privatnog života.
Pored toga, Dea je podelila i romantičnu priču o svom suprugu Lazaru, naglašavajući koliko je sudbina nepredvidiva.
“Stvarno se dogodilo petnaest godina kasnije. Petnaest godina se nismo videli, bili smo ljubav iz srednje škole… Onda smo se videli posle petnaest godina i kao da nismo prestajali da se družimo. Videli se dva-tri puta i za manje od godinu dana smo se venčali, zatrudneli i počeli da živimo zajedno, sve za manje od godinu dana”, ispričala je voditeljka, još jednom naglašavajući koliko je ljubav iz mladosti opstala uprkos godinama razdvojenosti.
Trenutno, Dea se posvećuje pripremama za dolazak ćerkice Iris, ali i uživa u svakom trenutku trudnoće, pokazujući pratiocima kako izgleda spoj relaksacije i radosti očekivanja novog člana porodice. Fotografije iz spa centra i iskreni opisi njenog života sa suprugom dokazuju da Dea uživa u svakom aspektu ovog posebnog perioda, spajajući mir, ljubav i porodične trenutke.
Uz ovu objavu, voditeljka je još jednom pokazala da trudnoća ne znači prestanak aktivnosti, već priliku da se život uspori i uživa u sitnicama, od opuštanja u bazenu do planiranja budućnosti sa porodicom.
Fudbalski svet potresla je jutros vest o navodnom rušenju dela tribine stadiona “Alehandro Viljanueva” u glavnom gradu Perua, Limi, nakon čega je jedna osoba poginula, a preko 60 povređeno, prema nezvaničnim informacijama koje prenose lokalni mediji.
Sve se dogodilo tokom prazničnog okupljanja navijača pred predstojeći Vaskrs i derbi meč između Alijance iz Perua i Universitarija, a sada sa lica mesta stižu i nešto drugačije informacije o ovom događaju.
Naime, klub Alijanca Lima koji igra na stadionu “Alehandro Viljanueva” se oglasio saopštenjem u kojem navodi da žali zbog tragičnog događaja, ali da navodi da prema nezvaničnim informacijama nije došlo do urušavanja konstrukcije stadiona.
Vatrogasna brigada i njen šef Markos Pahuelo su istakli da je struktura južne tribine očuvana i da deluje da je u dobrom stanju, odnosno da nije bilo nikakvih otkinutih delova
Neki mediji navodno tvrde da je došlo do okršaja navijača, posle čega se dogodio stampedo iz kojeg pojedini nisu mogli da se izvuku. Sa terena stižu uznemirujući snimci na kojima se mogu videti kako povređeni leže na zemlji i traže pomoć.
Upozoravamo da snimci mogu biti uznemirujući za pojedine čitaoce.
Vernici Srpske pravoslavne crkve danas obeležavaju Lazarevu subotu, poznatu i kao Vrbicu, u znak sećanja na čudo Isus Hrist kada je vaskrsao Lazara, uz niz običaja koji simbolizuju veru, obnovu i najavu praznika Cveti.
Vernici Srpske pravoslavne crkve danas obeležavaju Lazarevu subotu, praznik ustanovljen u znak sećanja na čudo koje je, prema predanju, učinio Isus Hrist. Veruje se da je tog dana vaskrsao svog prijatelja Lazara iz Vitanije, četiri dana nakon njegove smrti, pozvavši ga rečima: ”Ustani, Lazare”. Ovaj praznik, poznat i kao Vrbica, prati niz običaja koji su duboko ukorenjeni u narodnoj tradiciji.
Lazareva subota uvek se obeležava uoči praznika Cveti. Ime nosi po Lazaru iz Vitanije, kog pravoslavni vernici nazivaju i Četvorodnevni, jer je, prema verovanju, vaskrsao četvrtog dana po smrti. U čast tog događaja, kroz vekove su se razvili brojni običaji koji se i danas praktikuju.
Jedan od najpoznatijih običaja jeste nošenje grančica vrbe oko struka, kako kod dece, tako i kod odraslih, što simbolizuje Hristov dolazak u Jerusalim. Takođe, rano ujutru bere se cveće koje se ne unosi odmah u kuću, već ostaje u dvorištu u vodi sve do Cveti, jer se veruje da bi u suprotnom moglo doneti nesreću u narednom periodu.
Posebnu radost ovaj dan donosi najmlađima. Deca se svečano oblače, oko vrata im se stavljaju zvončići, a na glavu venčići od cveća i vrbovih grančica. Odlazak u crkvu deo je tradicije, a grančice koje se tamo osveštaju čuvaju se u domu, najčešće uz ikonu zaštitnika porodice.
U nekim krajevima Srbije i dalje se neguje običaj jutarnjeg umivanja na reci. Nakon toga, uzima se kamen koji se simbolično baca što dalje, uz izgovaranje želje da zmije ostanu daleko od kuće i porodice.
Kada je reč o pravilima ponašanja, Lazareva subota pada u vreme Uskršnjeg posta, pa se vernicima savetuje uzdržanost. Nije prikladno veseliti se i pevati, već dan provesti u molitvi i miru. Takođe, preporučuje se posna ishrana, čak i za one koji inače ne poste, kao znak poštovanja prema ovom značajnom prazniku.
Region je u žalosti nakon tragične pogibije sveštenika Nenada i njegove supruge u saobraćajnoj nesreći kod Broda, dok se njihovo troje dece bori za oporavak.
Čitav region oplakuje tragičnu smrt sveštenika Nenada i njegove supruge, koji su poginuli u stravičnoj nesreći u mestu Novo Selo, na području opštine Brod kada se “opel” u kojem su bili sa svoje troje dece sudario sa kamionom.
Mališani su hitno prebačeni u bolnicu u Slavonski brod, a jedno dete je potom prebačeno u KBC Zagreb na odeljenje intenzivne nege.
Otac Nenad je od maja 2022. godine bio postavljen u parohiju u Pojezni, a gradonačelnik Dervente je nedelju 5. april 2026. godine proglasio za Dan žalosti zbog tragičnog stradanja Nenada i njegove supruge.
Paroh parohije lamovitske, jerej Darko Mamuza, potresnim rečima se oprostio od oca Nenada, koji mu je bio i školski drug.
“Draga braćo i sestre, sa tugom u srcu obaveštavamo da su 2. aprila, u saobraćaјnoј nesreći, tragično postradali moј školski drug i protonamesnik Nenad Mitrić i njegova supruga, popadiјa Neda. Iza njih јe ostalo troјe maloletne dece, koјoј јe u ovim teškim danima potrebna naša ljubav, molitva i podrška. Stoga će od nedelje, 5. aprila (Cviјeti) u našem hramu biti postavljena kutiјa za dobrovoljne priloge. Pozivamo sve koјi su u mogućnosti da uzmu učešća u ovoј hrišćanskoј delatnoј ljubavi, kako bismo zaјednički pomogli i olakšali breme koјe јe zadesilo ovu porodicu. Pomolimo se Gospodu da upokoјi duše novoprestavljenih slugu svoјih u naseljima pravednih i podari im Carstvo Nebesko, a njihovoј deci i srodnicima utehu, snagu i nadu u Vaskrsenje”, naveo je otac Darko.
Da li je razvod u procesu, pa još nije bivši suprug, ili Dragana Mirković i Toni Bijelić možda rade na pomirenju? Na ovo pitanje odgovora nema, a vreme će nam pokazati sudbinu poznatog para.
Dragana već neko vreme razvod ne pominje. U velikom intervjuu za hrvatske medije istakla je da prolazi kroz težak životni period, a medijske naslove i priče koje kruže o njoj i Toniju ne komentariše.
S druge strane, njen još uvek zakonit suprug izašao je iz ilegale u kojoj je bio dve decenije i preko društvenih mreža neretko demantuje sve navode.
Toni je nedavno putem advokatice poslao jednom hrvatskom portalu zahtev za objavu ispravke članka sa naslovom “Deca su joj najveća podrška: Dragana se oglasila nakon napisa o aferi Tonija Bijelića i Meline Džinović”.
Ovog puta Toni je ponovo demantovao izveštaj u medijima u kojima se navodi da ima devojku 15 godina mlađu od njega.
– Kad ću imati prilike da upoznam napokon tu 15 godina mlađu. Kako vas više nije sramota da pišete toliko laži o meni ili ste dobro plaćeni – napisao je Toni na svom Instagram profilu, ali se tu nije zaustavio, pa je odmah zatim objavio članak u kome je Haris Džinović komentarisao njegov razvod, a upravo ta objava dobro ga je nasmejala.
I dok se Toni putem advokata i društvenih mreža trudi da demantuje novinske napise, Dragana, sa druge strane, izabrala je da ćuti i ne izjašnjava se po pitanju istih.
Dušan Milašinović Čarli, pevač grupe “Radost Evrope” i legendarni beogradski muzičar sa početka osamdesetih, preminuo je u 60. godini posle kratke i teške bolesti.
Bio je poznat kao pevač jedne od prvih beogradskih pank grupa “Radost Evrope”, ali i kao neko ko je bio deo scene oko SKC-a kada su se dešavale važne stvari za beogradski novi talas i pank.
Na prvom albumu supergrupe Toni Montana pevao je pesmu “Vreme je da skinem mrak”, koju je originalno izvodila pomenuta grupa.
U jednom periodu života bio je član grupe “Ekatarina Velika”.
Čarli se pojavljivao i u malim epizodnim ulogama u domaćim filmovima kao što su “Davitelj protiv davitelja”, “Artiljero” i “Munje”.
Kemiš se odmah oglasio nakon što su se u medijima pojavile zabrinjavajuće informacije o zdravstvenom stanju njegove supruge, Zorica Brunclik. Prema navodima koji kruže po regionalnim portalima, popularna pjevačica je u posljednjem periodu izgubila čak 15 kilograma, što je izazvalo veliku pažnju javnosti i zabrinutost među njenim brojnim fanovima.
Kako se navodi, Zorica je primijećena u znatno slabijem izdanju nego ranije, a pojedini izvori tvrde da se otežano kreće, što je dodatno podgrijalo glasine o njenom zdravstvenom stanju. Fotografija koja se proširila društvenim mrežama prikazuje pjevačicu vidno iscrpljenu, što je pokrenulo lavinu komentara i pitanja o tome šta se zaista dešava.
Kemiš, koji je godinama uz Zoricu i poznat je kao njena najveća podrška, nije dugo čekao da se obrati javnosti. On je istakao da nema mjesta panici, ali je potvrdio da je pjevačica prošla kroz težak period. Prema njegovim riječima, gubitak kilograma jeste primjetan, ali je rezultat kombinacije umora, stresa i promjena u načinu života, a ne nužno ozbiljne bolesti, kako su neki mediji spekulisali.
„Zorica je borac i uvijek je bila jaka žena. Tačno je da je smršala, ali radimo na tome da se oporavi i vrati u formu“, izjavio je Kemiš za jedan od portala. Dodao je i da pjevačica ima podršku porodice i ljekara, te da se nadaju brzom oporavku.
Fanovi su u velikom broju uputili poruke podrške na društvenim mrežama, izražavajući želju da se njihova omiljena pjevačica što prije vrati na scenu. Mnogi su istakli da im je najvažnije njeno zdravlje, te da će je podržavati bez obzira na sve.
Iako detalji o njenom stanju nisu u potpunosti poznati, jasno je da vijest o naglom gubitku težine nije prošla nezapaženo. Javnost i dalje s pažnjom prati svaku novu informaciju, dok se očekuje da će se Zorica uskoro i sama obratiti fanovima i otkriti više o svemu što se dešava.