Categories
Uncategorized

Bolest je napredovala, Marija Šerifović se osušila: Slike svedoče o simptomima koje je zanemarivala FOTO

Zdravlje Marije Šerifović bilo je ugroženo zbog nezdravog života

Marija Šerifović poslednjih meseci osećala se veoma loše, nije mogla da ustane iz kreveta, bolele su je kosti i kako kaže, imala je utisak da joj je 54 godine, pa se prilično zabrinula za svoje zdravlje. Ovi simptomi bili su predznak za alarmantno stanje organizma što je ona svakako prekinula na vreme.

– Ušla sam u crveno da nema dalje, ali sam shvatila da je krajnje vreme da promenim navike i stavim svoje telo u funkciju, a ne da me boli svaka koska kad ustajem iz kreveta, da ne budem konstantno umorna, bez energije i da ne jedem đubre – kaže Marija koja je promenila način ishrane i u jelovnik uvela palentu, salate, domaće paštete, povrće i ribu, a rezultat se već vidi. Osim što se oseća mnogo bolje, skinula je i višak kilograma i jako je zadovoljna, pa se ni ne oglašava iako je sa svih strana prozivaju da je ogovarala bivšeg druga Acu Lukasa.

Foto: ATA images

– Oni su ranije bili u super odnosima, viđali se, družili, a onda su se udaljili, svako je išao na svoju stranu, ali bez zle krvi. Onda se desilo ovo. Sumnjivo je da je jedan saradnik izvisio za neku poslovnu kombi- naciju sa Marijom koju je želeo i da je baš tada krenula priča da ona Lukasa ogovara. Bar Marija i Aca svima sve kažu u lice i nikad se nisu bavili tračevima. Ali dobro, neko im je smestio – kaže izvor Sveta.

Categories
Uncategorized

ZBOG OVOGA JE OPERISANA KRISTINA RADENKOVIĆ! Oporavak će trajati dve nedelje, evo gde će se POJAVITI prvi put nakon LOMA OBE RUKE!

Oporavak Kristine Radenković, koja je doživela nezgodu na zimovanju i polomila obe ruke, teče dobro i trebalo bi da se vrati na posao početkom marta, saznaje Kurir.

Voditeljka kvizova “Slagalica” i “Stigni me ako smeš” operisana je u utorak uveče u Beogradu na Institutu za ortopediju Banjica, a prema rečima izvora Kurira, ona je odlučila da se podvrgne hirurškom zahvatu da bi se što pre oporavila.

Kristina Radenković
FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ, NEBOJŠA MANDIĆ

– Kad je doživela nezgodu Kristina je odmah otišla u bolnicu u Italiji i tamošnji lekari su odlučili da je ne operišu već da fiksiraju kosti i da puste da se prirodno nameste. To bi značilo da najmanje mesec dana ne bi mogla gotovo ništa da radi, posle čega mi usledio oporavak, ali za Kristinu je to bio dug period i htela je što pre da se vrati svojim obavezama. Čim je došla u Srbiju konsultovala se sa lekarima i oni su joj objasnili da postoji mogućnost da se uradi operacija i da bi u tom slučaju već za dve nedelje mogla da počne da funkcioniše i da krene s terapijom, pa je ona odlučila da ih posluša – govori sagovornik Kurira blizak voditeljki.

Ukoliko sve bude u najboljem redu, Radenkovićeva će sredinom februara početi da radi na pripremama za festival “Pesma za Evroviziju 2023” koji će se održati početkom marta.

Stefan Popović, Kristina Radenković, Dragana Kosjerina, Jovan Radomir, voditelji
FOTO: RTS

– Verovatno će to biti njeno prvo pojavljivanje pred kamerama. Prošle godine Kristina i ostatak voditeljskog tima odradili su odličan posao i s toga će i ove godine dobiti poverenje čelnika RTS da ponove uspeh – naveo je naš izvor.

Poznato je da Kristina voli zimu i zimske sportove i da uživa u skijanju.

– Ponavljam, tri letovanja za jedno zimovanje – napisala je Radenkovićeva na mrežama.

Mi smo pokušali da stupimo s njom u kontakt, ali u tome nismo uspeli.

Categories
Uncategorized

SKANDAL U REŽIJI SRĐANA ĐOKOVIĆA: Slao iz Australije poruke podrške Putinu i Rusiji i NAPRAVIO PROBLEM NOVAKU! (VIDEO)

Glavna tema na Australijan openu nije tenis – već fotografija oca Novaka Đokovića sa ruskim navijačime koji je na majici imao slovo “Z”, dok je u rukama držao zastavu Rusije sa slikom Vladimira Putina.

Kako prenosi “The Guardian”, ali i vodeći istaknuti teniski novinari sa tla Amerike koji su uticajni na Tviteru, otac najboljeg tenisera Srbije fotografisao se sa čovekom koji podržava Rusiju i Vladimira Putina.

Na snimku se zaista vidi Srđan Đoković koji pristaje da se fotografiše sa čovekom koji na svojoj majici ima ispisano slovo “Z” i drži ruski zastavu na kojoj je slika prvog čoveka Rusije Vladimira Putina (uz to i govori: živeli Rusi).

Zbog svih ovih dešavavnja oglasio se Tenis Australija i upozorio aktere na ponašanje:

“Mala grupa ljudi je istakla neprikladne zastave i simbole i pretila je obezbeđenju posle meča u sredu uveče. Oni su bili odstranjeni. Igrači i njihovi timovi su obavešteni u vezi sa zastavama i simbolima kako bi izbegli bilo kakvu remetilačku situaciju. Nastavljamo da blisko sarađujemo sa bezbednosnim agencijama i agencijama za sprovođenje zakona”, navodi se u saopštenju.

Za kraj, nešto što bi trebalo da zapravo bude na početku – ovakvi nepromišljeni potezi su totalno nepotrebni Novaku i u ovako bitnim momentima mogu samo da mu štete! Čovek se nalazi na dve pobede od istorije svetskog sporta i ovako nešto mu definitivno ne treba.

Sada će Novak umesto priče o tenisu biti na udaru zapadnih medija koji će mu tražiti da priča na narednim konferencija o svemu ovome…

Categories
Uncategorized

Ubio se otac sedmero djece: “Nije izdržao životne nedaće koje su ga snašle”

Denis Zahirović (45) prije dva dana pronađen je mrtav kod Travnika.

Dojavu o pronalasku tijela muške osobe policija je zaprimila prekjučer. Muškarac je pronašao tijelo Zahirovića u krugu jednog travničkog poduzeća.

Inspektori MUP-a SBK PS Travnik, istražitelji i ljekar mogli su samo konstatovati smrt.

Nezvanično se saznaje da je Zahirović izvršio samoubistvo.

Nastradali Denis je imao čak sedmero djece, a osmo je bilo na putu.

Zahirović je bio uposlenik JKP Bašbunar u Travniku, a njegove kolege su se oprostile od njega na Facebooku.

  • Vrijedan i marljiv radnik, miljenik cijelog kolektiva, nije izdržao životne nedaće koje su ga snašle – navele su njegove kolege.

Dženaza će mu biti obavljena danas nakon ikindije namaza na mezarju Donje Krčevine – Karaula.

Categories
Uncategorized

Sutra slavimo Svetog Savu: Na jedan od NAJVEĆIH praznika ne valja nositi crveno, a ovo OBAVEZNO uradite

Smatra se i da deca na Svetog Savu treba da nauče nešto novo

Foto/Wikipedia

Svake godine 27. januara Srbija slavi jedan od najvećih pravoslavnih praznika – Svetog Savu ili Savindan, praznik posvećen najvećem srpskom svetitelju, zaštitniku škole, učitelja i đaka.

Srbi ga vekovima vole i poštuju i veruju da predskazanja na njegov dan ukazuju kakva je godina pred nama. Veruje se da ovaj svetitelj može da umiri more i oluje kao i da stvori vodu iz kamena.

Postoji i verovanje da na Savindan ne treba nositi crveno, kao ni oštriti noževe, britve i druge alate… Ovo verovanje potiče iz starih vremena, dok su seljaci strahovali da im vukovi ne pojedu stoku.

Sveti Sava se smatrao pastirom i zaštitnikom stoke, te se ona na Savindan po običaju sama puštala na ispašu. Međutim, crveno se nije nosilo jer se verovalo da boja krvi privlači vukove. Isto tako na sutrtašnji dan ne valja otvarati britvu i oštriti noževe ili bilo koji alat kako bi vukovima čeljusti ostale sklopljene.

Iako je sutrašnji dan crveno slovo, na Svetog Savu za kućne poslove uglavnom važi suprotno od onoga što je uobičajeno na velike praznike. Baš zato što se stoka u staro vreme puštala sama na ispašu, smatralo se da domaćin Savindan treba da iskoristi za sve bitne kućne poslove.

Sutra smeju da se rade kućni poslovi, a čak je poželjno da se obavi veliko spremanje.

Smatra se i da deca na Svetog Savu treba da nauče nešto novo, makar neku novu pesmu, jer će se u suprotnom ulenjiti i neće dovoljno napredovati cele godine.

Categories
Uncategorized

JEZIVE SCENE U ZADRUZI! Bebici pozlilo, Miljana jaukala na sav glas: Mamice, nije mu dobro! Krici se ORILI imanjem (VIDEO)

Rijaliti učesniku Nenadu Macanoviću Bebici pozlilo je tokom emisije u “Zadruzi”.

Naime, Nenad je počeo da se hvata za srce a u tom trenutku zadrugari su se okupili oko njega.

U tom momentu Miljana je počela da viče i da doziva Mariju.

Nenad Macanović Bebica
FOTO: PRINTSCREEN YOUTUBE

– Mama, mamice nije mu dobro – vikala je Miljana iz sveg glasa.

– Nenade jesi li popio lek? Neka dođu da ga izvedu kod lekara. Boli ga, ima problema sa srcem i sa pritiskom – kazala je Marija.

Kurir.rs

Categories
Uncategorized

NI MRAVA NIJE ZGAZIO, SVIMA JE POMAGAO: Prijatelj slomljen posle ubistva vlasnika menjačnice! Tačno u 17 otišao na SASTANAK SMRTI

Jovan Janićijević pronađen mrtav u lokvi krvi pored svog auta u Novom Sadu, a sumnja se da je otišao da se nađe s nekim kako bi mu zamenio novac

Jovan Janićijević (46), zvani Jole, vlasnik menjačnice u Novom Sadu, ubijen je u utorak oko 20 sati u tom gradu, kada ga je još uvek nepoznati ubica porukom namamio da dođe na sastanak!

Zločin se dogodio u Ulici nova u Veterniku, a Janićijević je pronađen izobličen od batina i u lokvi krvi pored svog automobila “fijat 500L”.

Poruka na mobilnom

– Vlasnik menjačnice je u utorak oko 17 sati bio sa društvom u Novom Sadu, kada mu je na mobilni telefon stigla poruka od nekoga. Pretpostavlja se da je Janićijevića neko pozvao da se nađu, kako bi mu on zamenio novac, što je inače radio. Pozdravio se sa društvom i otišao je – kaže izvor Kurira i dodaje:

– On je svojim autom iz naselja Detelina otišao u Veternik. Kada je tamo na jednoj livadi parkirao auto, napadač je ušao u njegova kola i ubrzo su počeli da se svađaju.

Nemile scene snimile su sigurnosne kamere sa jedne kuće, koje gledaju direktno na livadu, koja je kao neki parking prostor pored ulice.

mesto ubistva
MESTO UBISTVAFOTO: KURIR

– Na snimku se navodno vidi da osumnjičeni sedi na mestu suvozača u Janićijevićevom “fijatu”, a na osnovu gestikulacije se zaključuje da se raspravlja sa ubijenim. Potom se vidi kako ubica zamahuje rukama i pesniči žrtvu – kaže izvor i dodaje da se na snimku vidi i kako osumnjičeni izvlači Janićijevića iz kola.

– Od silnih udaraca, vlasnik menjačnice pao je pored svog vozila, dok je napadač brzim korakom pobegao kroz livadu, navodno ka obali Dunava – kaže sagovornik.

Naš sagovornik dodaje da se pretpostavlja da je žrtva satima ležala pored auta.

menjačnica koju je držao ubijeni
MENJAČNICA KOJU JE DRŽAO UBIJENIFOTO: KURIR

– Bio je mrak, a rasveta je tu veoma loša, pa je jedan prolaznik tek oko 20.15 sati video da neko leži i ne daje znake života. Uplašio se kada je video muškarca oblivenog krvlju, a kada se približio video je da su sedišta i volan “fijata” potpuno krvavi – kaže sagovornik i objašnjava da je prolaznik pozvao policiju i Hitnu pomoć.

– Lekari su konstatovali smrt muškarca. On je bio sav u modricama i otečen, a navodno su uočene i ubodne rane nanete nožem. Obdukcija će utvrditi od kojih povreda je umro – kaže izvor.

Svima je pomagao

Prijatelj ubijenog za Kurir kaže da je Jovan bio čovek koji mrava nije zgazio.

– Nikada nikakav problem nije napravio, a svima je pomagao – kaže prijatelj i objašnjava da je on tek prošle godine otvorio lokal, ali da se decenijama bavio tim poslom.

ovde se dogodio zločin
OVDE SE DOGODIO ZLOČINFOTO: KURIR

– Jole je bio pokretna menjačnica. Uvek je sa sobom nosio puno torbu para i to svaki dan. Od nje se nije odvajao i bilo je dovoljno da ga samo neko pozove i on bi odmah otišao na dogovoreno mesto i menjao pare – priča prijatelj.

On kaže i da pretpostavlja koji je motiv ovog ubistva.

– Sigurno ga je neko pozvao da mu zameni pare i on je otišao, a taj neko je pokušao da ga opljačka, jer je znao da Jole kod sebe ima mnogo para- završava naš sagovornik.

Inače, vlasnik menjačnice prekjuče je poslednji put bio aktivan na aplikaciji Vac ap u 17.01 sati, kada je i otišao da se nađe sa ubicom.

Rodom iz Bosne

Živeo sa majkom učiteljicom

Ubijeni vlasnik menjačnice rodom je iz Konjića iz Bosne i Hercegovine.

– Došao je odavno sa porodicom u Novi Sad i svi su ga voleli. Živeo je sa majkom koja je u Konjiću bila učiteljica, a ima i rođenu sestru. Nije se ženio i nije imao dece – kaže prijatelj i dodaje:

– Svi su ga voleli, a njegova rodibina u Konjiću je van sebe nakon što su saznali da je ubijen. Nije on nikome učinio ništa nažao.

Komšije

Nismo čuli da je problematičan

Meštani Veternika gde se i dogodilo ubistvo kažu da niko od njih nije čuo šta se dešavalo u utorak, već su za ubistvo saznali tek kad su čuli sirene policije i Hitne pomoći.

– Niko od nas nije čuo, niti video šta se zbilo, ali kad su krenule sirene svi smo izašli napolje i videli da je policija blokirala ceo kraj. Ubijenog znamo iz grada i bio je skroz na mestu i nikad nismo čuli da je upadao u probleme – kaže izvor.

Categories
Uncategorized

OVDE JE UBIJEN VLASNIK MENJAČNICE U VETERNIKU! Komšije otkrile detalje: Ležao je u lokvi krvi, otekao i plav od batina (VIDEO)

U novosadskoj Ulici Nova u Veterniku sinoć je nasmrt pretučen dugogodišnji vlasnik menjačnice J. J. a prema rečima meštana ovog kraja, niko od njih nije čuo neku svađu ili galamu.

– Čuli smo da se dogodilo ubistvo i da je nesrećni vlasnik menjačnice došao na poziv nekog od poznanika i parkirao se tačno na ćošku kako bi nekog sačekao. Međutim, tada su došla druga kola i poznanik vlasnika menjačnice je ušao u njegova kola i počeli su da se svađaju – kaže komšija za Kurir i dodaje:

– Kada je nasilnik seo na suvozačevo mesto počeo je da ga tuče i rukama i nogama. Nesrećni čovek je pokušao da se odbrani, ali nažalost nije uspeo.

Kako kaže naš sagovornik vlasnik menjačnice je izašao iz kola pokušavajući da doziva pomoć.

– Niko ga nije čuo, niti video i ko zna koliko je on ležao tu. Jedan od prolaznika, koji živi u blizini je video da neko leži pored auta i krenuo je ka autu “fiat 500l” gde je zatekao jezivu scenu. Čovek je ležao u lokvi krvi i nije davao znake života. Prolaznik se uplašio i odmah pozvao policiju i Hitnu pomoć – kaže za Kurir meštanin Verenika, dok drugi dodaje:

– Vlasnik menjačnice je bio unakažen od batina. Sav je bio natekao i plav od pesnica.

Naš sagovornik dodaje da nažalost niko od komšija nije video sam trenutak prebijanja, ali je kamera snimila ceo događaj.

– Komšijina kamera je sve snimila i policija je od njega uzela video – zapis i tako će lakše utvrditi ko je nasilnik, a vidi se valjda i kola kolim ga je neko lice dovezlo – kaže sagovornik i dodaje da je sinoć bila blokiran ceo kraj.

– Policije je bilo na svakom koraku i sve je bilo blokirano, tragalo se za nasilnikom. Bilo je preko 20 policajaca i iz grada znamo vlasnika menjačnice i čovek je bio skroz na mestu i nikad nismo čuli da je upadao u probleme i da ih je pravio.

Komšije kažu da je verovatno neki reket u pitanju.

– U poslednje vreme se priča da postoji neka grupa koja reletira vlasnike menjačnice i nije isključeno da je i on morao da plaća reket, ali da je odbio – kaže komšija koji živi nedaleko od mesta gde je dogodilo ubistvo.

(Kurir.rs)

Categories
Uncategorized

“NAŠA ANĐELA JE POKAZALA PRAVO LICE NAŠE FAMILIJE” Baki B3 opleo po Crnogorki zbog Zvezdana, a onda urnisao i njenu porodicu

Pevač i denser Andrija Đogani, poznatiji kao Baki B3 na svom Instagram profilu isprozivao je mladu frizerku Anđelu Đuričić sa kojom je Zvezdan Slavnić prevario nevenčanu suprugu Ana u rijalitiju “Zadruga”.

Đogani je podelio video u kome se u jednom delu vide intimni odnos popularnog rijaliti para, a u drugom delu u roditelji mlade zadrugarke koji govore kako su ponosni na učešće ćerke.

Anđela Đuričić
FOTO: PRINTSCREEN

– Ponosni smo, zaista ne znam šta da kažem! Naša Anđela je takva, pokazala je svoje pravo lice i pravo lice naše familije – govori u klipu otac Anđele Đuričić koji je podelio Andrija Đogani na svom Instagram profilu.

Učesnik rijalitija “Zadruga” Zvezdan Slavnić ostavio je javno suprugu Anu, sa kojom je 15 godina bio u vezi i uplovio u romansu sa cimerkom Anđelom Đuričić, a to je Baki B3 više puta na TikToku osudio i rekao je da ne podržava nijedan vid prevare.

kurir.rs/Informer

Categories
Uncategorized

IZ NEMAČKE SKUPOCENIM AUTOM STIGAO NA BATROVCE PA SLAGAO CARINIKE! Poretresli mu sve, ŠOK usledio kad su otvorili LIMENKU ČIPSA

Carinici su 24. januara 2023. godine na graničnom prelazu Batrovci, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja.

Prekršaj je otkriven kada je na ulazu u zemlju na red za kontrolu pristigao automobil stranih registarskih oznaka, kojim je iz Nemačke ka teritoriji APКiM sam putovao 31-godišnji strani državljanin.

Mada je rekao da nema ništa da prijavi i da sa sobom nosi oko 9.000 evra, carinici su detaljnom kontrolom neprijavljeni novac pronašli na nekoliko mesta: u torbici sa dokumentima, u jakni odloženoj na zadnje sedište, naslonu za ruke, pa čak i u limenci čipsa spakovanoj u torbu sa hranom i grickalicama.

zaplena, evri, Batrovci
FOTO: CARINA SRBIJE

Od ukupno pronađenih 40.000 evra putniku je vraćen iznos koji je moguće bez prijavljivanja preneti preko granice, dok će o preostaloj sumi od 30.000 evra odlučivati nadležni sud u prekršajnom postupku.

(Kurir.rs)